Безкоштовна доставка на замовлення від 1000 грн! Детальніше
0
0
Ваш кошик порожній

Перегляньте наш каталог і виберіть ті товари, які вас зацікавлять.

З яких еко-звичок почаnи та як навчити ним своїх рідних? Q&A від еко-експертки Анни Понікарчук

16 ноября 2021

Для багатьох з нас екологічний та свідомий спосіб життя здається чимось важким та некомфортним. Ми задали топ-3 найпопулярніші запитання про здоровий спосіб життя еко-експетці та співзасновниці zero-waste компанії Ozero space Анні Понікарчук.

Аню, добрий день! Розкажіть, з чого почати еко-свідоме життя?

Як почати жити більш екологічно? Взагалі, це широка тема: тут і про вибір транспорту, і продуктів харчування, і матеріалу одягу. Але щоб вас не залякати, спочатку можна просто розглянути, чим ви користуєтеся на щоденній основі і подумати, які одноразові речі ви могли б замінити багаторазовими. Наприклад, обрати шопер замість пластикового пакету на касі супермаркету, багаторазову пляшку для води або чашка для гарячих напоїв.

Інша порада — просто з увагою купувати саме ту кількість речей, які вам необхідні. Так вони будуть слугувати довго, замість речей сумнівної якості на один сезон. Свідоме споживання — це спосіб зберегти звалища від чергового пакету, упаковки чи футболки з поліестеру.

Які альтернативи одноразовим пляшкам/стаканчикам та пакетам є насправді екологічними?

Багатьох хвилює, як обрати заміну всьому одноразовому, але дійсно екологічну. Ця тема зараз на слуху, побутують різні суперечливі думки і можна заплутатися в інформації. Наприклад, візьмемо до уваги одноразові пакети. Зараз широко використовуються паперові пакети як альтернатива одноразовим пластиковим, але насправді це не ідеальний варіант, а лише перехідний. Дійсно, можна взяти паперовий пакет та використати його, але це все-таки ресурси, які ми використовуємо один раз. Тому для покупок краще обирати багаторазові мішечки — авоськи або шопери.

Інша тема — багаторазові стакани для чаю або кави з собою. Щоб обрати дійсно класний та екологічний еко-стакан або чашку, у першу чергу подивіться, з чого вони зроблені та чи є у них належна сертифікація. Найбільш перевіреними є якісні бамбукові стакани, вони легкі і їх зручно брати з собою. Також я рекомендую металеві термо-стакани, теж з сертифікацією. Сталь має бути харчовою, щоб ви могли безпечно пити улюблені напої.

І третє — це одноразові пляшки для води. В них вода нагрівається на сонці, виділяються канцерогени або інші небезпечні речовини, які потім потрапляють в наш організм. Замість пластикової пляшки, можна використовувати багаторазову і найкращими варіантами є скляні та металеві. Ці матеріали є безпечними, не взаємодіють з напоями і слугують дуже довго. Якщо обираєте металеву, перевіряйте, щоб сталь була харчова 18/8 або 18/10.

 

Як навчати своїх дітей та родину еко-звичкам?

Ще дуже великий біль людей, які занурюються у цю тему — відсутність підтримки навколо, особливо від друзів та рідних. Це дійсно складно і я вас розумію! Я особисто пройшла через різні етапи: від сварок з рідними та нав’язування їм своїх ідей, до більш свідомих та ефективних методів. Висновок, який я зробила: перш за все, сконцентруйтеся на собі і не намагайтеся нав’язувати людям ваші звички. А якщо і хочете поділитися своїми відкриттями, то робіть це «від любові». 

Наприклад, замість того щоб казати «ти такий поганий, знову приніс мені каву в одноразовому стаканчику» скажіть: «мені буде приємно, якщо ти принесеш мені каву в багаторазовому стакані наступного разу». Ось саме це «мені буде приємно», «я тобі дуже сильно подякую» і є ключиком до порозуміння. Йдіть через хороші емоції. Також я раджу вам звернути увагу на мову любові ваших близьких людей. Наприклад, хтось любить подарунки, хтось — проводити час разом, а комусь просто потрібна увага. І залежно від ваших спостережень, оберіть той спосіб, у який ви донесете інформацію про екологію. Наприклад, провести час разом — це подивитися цікавий документальний фільм або просто поговорити на цю тему. Якщо для вашої близької людини важливі подарунки, підберіть щось маленьке, але корисне, щоб людина дійсно цим користувалася. Ідіть до людини з тим, що її надихає, просто додайте трішки екологійчної теми. І все у вас вийде.